Eesti ei unusta oma sangareid

Aivar lipuga veebilehel

23. juunil möödub 95 aastat Eesti kaitseväe võidust Võnnu lahingus, mis läbi pikkade aastakümnete on sümboliseerinud Eesti rahva vabadusejanu, Eesti sõduri meelekindlust ja valmidust tuua vabaduse nimel ohvreid.
Millest mõtleb lahingusse suunduv sõdur? Kas mõtleb ta aupaistele, mis veterani tulevikus saadab? Kas mõtleb ta oma maa ja rahva vabadusele, mida, relv käes, tuleb kaitsma minna? Kas mõtleb ta sellele, et vabaduse eest tuleb tal võib-olla ära anda oma elu, see üks ja ainuke?
Eesti sõduri vaprus on lahingutes korduvalt tõestatud. Nende meeste ja naiste vaimsus, kes kõhklematult olid valmis Vabadussõjas ära andma kõik, elab edasi Eesti sõdurites, kes alles hiljaaegu sõdisid Afganistanis, Iraagis või hoiavad praegu rahu Kesk-Aafrika Vabariigis.
Tänu nende meeste ja naiste panusele, tänu Eesti inimeste kõrgele kaitsetahtele, võime olla kindlad oma vabaduse, oma riigi kaitstuses.
Me pole täna üksi, nii nagu me polnud üksi ka võiduga lõppenud Vabadussõjas, mille tulemusel rajati Eesti riik. Me pole üksi, nagu me paraku olime 1940ndal aastal, mil iseseisvus kaotati.
Soovin, et meie kindel tahe püsiks. Nii hoiame oma riigi ja vabaduse kaitstult nii meie eluajal kui ka tulevikus.

Head Võidupüha ja meeleolukat Jaanipäeva!

Aivar Kokk
Oma mees Toompeal