oma mehe kohvik Mustvees
Heategevuslik „Oma Mehe Kohvik“ on taas avatud 12.juulil kell 10.00-15.00 Mustvee linnapäeval.

Pannkoogi müügitulust saadud rahaga toetame oreli paigaldamist Mustvee luteriusu kirikusse.
Tulge kõik pannkooke sööma ja head kohvi jooma ning mõnusat juttu ajama !
Kohtumiseni kohvikus!

Heategevuslik “Oma Mehe Kohvik”

IMG_5452D

IMG_5460.D

IMG_5465D

IMG_5482D

OMK Jõgeval

OMK P 1

OMK Põltsamaal

OMK Põltsmaa 2Aitäh abilistele, toetajatele ja pannkoogi sööjatele!
Põltsamaa lossi päevadel pannkoogi müügitulust saadud rahaga toetasime Põltsamaa Päevakeskuse intellektipuudega laste ja noorte päevahoidu. Pannkoogid tehti Tartu Milli jahust . Magusad koogid Felixi maasikamoosi täidisega ja tuhksuhkruga ning soolased koogid E-Piima juustu täidisega, Felixi kastmetega ja lisandiks oli värske Peipsi hapukurk.

http://www.vooremaa.ee/contents.php?cid=1027615

Laupäeval Põltsamaa lossihoovis toimunud linna-
ja lossipäeval küpsetasid riigikogu liige Aivar Kokk ja Põltsamaa linnavolikogu liige Guido Pook “Oma Mehe Kohvikus” pannkooke, mille müügist saadud tuluga toetati Põltsamaa päevakeskuse intellektipuudega laste ja noorte päevahoidu. Kingituse võttis vastu päevahoiu tegevusjuhendaja Külli Peil.

Valitsusel pole õigust inimesi petta

Riiki tuleb juhtida ausalt. See tähendab, et kodanik peab teadma, miks valitsus ja riigikogu talitab just nii ja mitte teisiti. Paraku on ajutine valitsus sellest põhimõttest loobunud ning otsustanud kustutada 226 000 kodaniku õigustatud lootuse pensionitõusule, andmata sellele otsusele arusaadavaid selgitusi.
IRL lubas 2011. aastal valitsusse minnes kehtestada Eestis vanemapensioni, mis suurendaks lapsi kasvatanud pensionäridele makstavat elatisraha. Asjakohane seadus võeti riigikogus vastu 2012. aastal ja pensionilisa kõigile lastega pensionäridele oleks hakatud välja maksma alates 2015. aastast.
Ent nüüd on Reformierakond ja tema valitsuspartner sotsiaaldemokraadid otsustanud 226 000 pensionäri õigustatud ootused allavett lasta ja võtta neilt ära 86 miljonit eurot. Valitsuse selline käitumine võtab sõnatuks. Kuidas on võimalik, et riik võtab ühel päeval seaduse vastu ja loobub sellest kergekäeliselt veel enne, kui seadus on jõudnud rakenduda?
Spordis tähendaks see loobumisvõidu andmist ja sportlase lahkumist areenilt. Poliitikas aga jätkub valitsusliidu poliitikutel jultumust väita, et vanemapensioni näol oligi tegemist pigem kingitusega, mille pensionärid saavad lihtsalt kolm aastat hiljem kätte.
Kuid vanemapension ei ole kingitus, vaid tegemist on õiglust jalule seadva seadusega, mis lõpetab lapsevanemate, eelkõige paljulapseliste vanemate “karistamise” madalama pensioniga. On paratamatu, et väikelastega kodus olnud ema jäi tööelust pikemalt kõrvale, mis tähendab, et ka tema väljateenitud pension on praegu väiksem kui neil, kes lapsega kodus ei olnud.
Vanemapension on just selle vahe tasandamiseks. Minu meelest demonstreerib Taavi Rõivase valitsus praegu oma võimetust tegeleda Eesti jaoks oluliste probleemidega, nagu iive seda kahtlemata on. Küllap selle varjamiseks ongi peaminister asunud võitlusse Tallinna televisiooniga, mis näib olevat jõukohasem teema.
Noored mehed valitsuse eesotsas ei anna endale aga ilmselgelt aru, millise sõnumi nad praegu oma käitumisega kogu ühiskonnale saadavad – riik ei ole usaldusväärne partner… Kas tõesti oleme nii kaugele jõudnud?
Kahtlemata ei jää IRL seda kõike tegevusetult pealt vaatama. Me nõuame ühelt poolt, et valitsus tunnistaks, milliste ootamatute kulutuste katteks on pensionäride raha otsustatud suunata, ja teisalt teeme kõik endast oleneva, et vanemapensioni seaduse rakendumist edasi ei lükataks.
Kriisiaastail oli valitsus rahvaga avameelne ja inimesed mõistsid karmile säästurežiimile läinud valitsuse tegutsemismotiive. Paraku ei näe me praeguselt valitsuselt sama ausat käitumist, vaid kuuleme hoopis häma.
IRL ei anna järele võitluseta! Meie fraktsioon riigikogus esitas valitsusliidu vanemapensioni edasi lükkavale eelnõule omalt poolt tuhat muudatusettepanekut. Kui valitsus tahab petta 226 000 pensionäri, siis on opositsioonil võimalik selle vastu seista vaid äärmuslikult, venitades riigikogu istungit.
Tuhande muudatusettepaneku läbihääletamine koos selleks võetavate vaheaegadega vältab umbes 200 tundi. Kui see on hind, mis tuleb maksta inimeste õiglase kohtlemise eest, siis on IRLi saadikud valmis seda ka maksma.
Viimase info kohaselt soovib valitsus võtta eelnõu vastu kiirkorras, ilma parlamentaarse debatita. Tegemist oleks äärmusliku lahendusega, mis tähendab valitsusepoolset parlamentaarse menetluse blokeerimist. Kindlasti ei ole pensione kärpiv eelnõu see koht, kus seda teed minna tuleks, pigem näitab see, et valitsus suhtub eakatesse ja lastega peredesse halvustavalt.
IRLi eesmärk ei ole suurendada riigi kulutusi, pöörata maksusüsteemi pea peale ega panna jõgesid tagurpidi voolama. Meie soov on, et riik peaks oma sõna ning täidaks võetud kohustused.

Eesti ei unusta oma sangareid

Aivar lipuga veebilehel

23. juunil möödub 95 aastat Eesti kaitseväe võidust Võnnu lahingus, mis läbi pikkade aastakümnete on sümboliseerinud Eesti rahva vabadusejanu, Eesti sõduri meelekindlust ja valmidust tuua vabaduse nimel ohvreid.
Millest mõtleb lahingusse suunduv sõdur? Kas mõtleb ta aupaistele, mis veterani tulevikus saadab? Kas mõtleb ta oma maa ja rahva vabadusele, mida, relv käes, tuleb kaitsma minna? Kas mõtleb ta sellele, et vabaduse eest tuleb tal võib-olla ära anda oma elu, see üks ja ainuke?
Eesti sõduri vaprus on lahingutes korduvalt tõestatud. Nende meeste ja naiste vaimsus, kes kõhklematult olid valmis Vabadussõjas ära andma kõik, elab edasi Eesti sõdurites, kes alles hiljaaegu sõdisid Afganistanis, Iraagis või hoiavad praegu rahu Kesk-Aafrika Vabariigis.
Tänu nende meeste ja naiste panusele, tänu Eesti inimeste kõrgele kaitsetahtele, võime olla kindlad oma vabaduse, oma riigi kaitstuses.
Me pole täna üksi, nii nagu me polnud üksi ka võiduga lõppenud Vabadussõjas, mille tulemusel rajati Eesti riik. Me pole üksi, nagu me paraku olime 1940ndal aastal, mil iseseisvus kaotati.
Soovin, et meie kindel tahe püsiks. Nii hoiame oma riigi ja vabaduse kaitstult nii meie eluajal kui ka tulevikus.

Head Võidupüha ja meeleolukat Jaanipäeva!

Aivar Kokk
Oma mees Toompeal